Vysočina Šetří » Novinky » Studenti v Třebíči budou testovat elektromobil

Studenti v Třebíči budou testovat elektromobil

pondělí, 9. června 2014

elektromobil_trebic_predani

Týden budou moci studenti Střední průmyslové školy stavební Třebíč testovat elektromobil zapůjčený společnosti E-on. „V rámci aktivit projektu Vysočina šetří energii budou zkušebními cílovými klienty, kteří budou moci vyhodnotit výhody i nevýhody alternativní mobility v praxi,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová. Střední škola už ve svém areálu nechala nainstalovat malou fotovoltaickou elektrárnu, do budoucna počítá s jejím rozšířením za pomoci evropských fondů.

Vozítko, které ujede na jedno nabití až 100 kilometrů, bude k dispozici v průběhu několika týdnů různým cílovým skupinám. Po třebíčských studentech budou moci vyzkoušet jeho nasazení v praxi i pracovníci domácí ošetřovatelské péče zajišťované Nemocnicí Pelhřimov, dalšími uživateli budou několik dní zaměstnanci krajského úřadu.

Náklady na jedno dobití se pohybují v rozmezí 40 – 68 korun. Za tuto částku vozítko ujede zhruba 100 km. Je ideálním dopravním prostředkem do městské zástavby, kde se nevyužije vysoká rychlost. Jednou z nevýhod elektromobilů je v současné době stále vysoká pořizovací cena.