Vysočina Šetří » Novinky » Odstartoval nový projekt E.ON City

Odstartoval nový projekt E.ON City

čtvrtek, 12. září 2013

IMG_3567

Se zahájením nového školního roku byl spuštěn zcela nový projekt E.ON City, který efektivně propojuje programy pro mládež a aktivity společnosti E.ON. E.ON City je celodenní akce, která začíná dopoledním programem na základní škole. Poté se aktivity přesunou na náměstí ve stejném městě, kde akce pokračuje. První turné nového projektu zažila právě Vysočina.

Dopolední část nabídne dětem vzdělávací aktivity formou zábavných her. Do programu pro mládež patří AKUplus+ pro malé kouzelníky (pro děti z MŠ a 1. tříd ZŠ), misePlus+ pro žáky 4. – 6. tříd ZŠ a AKUplus+ pro 8. či 9. třídy ZŠ. K tomu bude připraven i E.ON Rodinný fotbálek a E.ON Fotbalový park.


V odpolední části, která je určená pro všechny občany města, bude připraven E.ON Energy Truck i E.ON Fotbalový park. Příchozí zájemci se mohou dozvědět novinky a informace o produktech společnosti E.ON a zároveň se pobavit na připravených dovednostních atrakcích.


Za absolvování každé atrakce získá návštěvník poukázku v hodnotě 500 kwh nebo 1000 kwh., za kterou obdrží dárkové předměty. Promotér dá poukázku každému, kdo atrakci vyzkouší. Hodnotu poukazu určí, jak se daný návštěvník snažil. Po absolvování disciplín si návštěvník může přijít pro odměnu do Energy shopu.

  


Návštěvníci se mohou těšit na mnoho dalších atrakcí – kladivo, což je klasický siloměr, ve kterém se gumovým kladivem uhodí do podložky a určí se síla úderu. Dále je k dispozici turbína, ve které se vytáčí energie například pro uvaření snídaně.
To ale není vše. V Energy boxu chytá návštěvník létající polystyrény nebo v energeticky úsporném domečku se určuje správné zapojení úsporných spotřebičů.


V rámci E.ON City se zájemci mohou dozvědět o nezávislé organizaci Centrum pasivního domu, která se zabývá energeticky úsporným stavitelstvím a podporuje kvalitu pasivních domů.