Vysočina Šetří » Novinky » Obyvatelé Telče umí sbírat elektroodpad

Obyvatelé Telče umí sbírat elektroodpad

pondělí, 8. dubna 2013

elektroodpad

Že si lidé v Kraji Vysočina váží životního prostředí, dokazují obyvatelé Telče, kteří než aby vyhodili svého vysloužilého elektrického pomocníka do směsného odpadu, neváhají udělat pár kroků navíc a odnesou ho k recyklaci. Také proto se v loňském roce v první desítce nejaktivnějších sběračů vysloužilého elektra v celé České republice v kategorii obcí od 5 do 20 000 obyvatel.

„Mám velkou radost, že jsme se v rámci srovnání obcí nad 5 000 do 20 000 obyvatel umístili na čtvrté příčce. Velké poděkování za to patří pracovníkům sběrných dvorů a školám. Chtěli bychom v těchto aktivitách pokračovat i v letošním roce,“ říká Mgr. Roman Fabeš, starosta Telče.

Díky celoročnímu úsilí se každému jednotlivci v rámci 10 nejúspěšnějších měst podařilo donést do sběrného dvora elektrozařízení o průměrné váze 2,94 kg.  „Výsledky sběru jednoznačně potvrdily, že se naše osvěta v oblasti nutnosti recyklace vysloužilých elektrospotřebičů vyplatila. Lidé se o recyklaci skutečně zajímají a aktivně se také do sběru zapojují,“ dodává Taťána Pokorná, ředitelka zákaznického oddělení kolektivního systému ELEKTROWIN . 

Ve sběrných dvorech nejčastěji končí větší elektrozařízení, které se nevejde do směsných kontejnerů. Jedná se například o pračky nebo ledničky. Co se týká drobného elektra, je zde stále ještě prostor pro zlepšení.  „Všeobecně se potýkáme s problémem odevzdání drobných elektrozařízení, které často končí v komunálním odpadu. Z tohoto důvodu se snažíme rozšířit a zahustit sběrnou síť kontejnery tak, aby je měli lidé bez větších obtíží kdykoliv k dispozici,“ uzavírá Taťána Pokorná.