Vysočina Šetří » Novinky » Kraj Vysočina zateplil porodnici v Třebíči

Kraj Vysočina zateplil porodnici v Třebíči

středa, 1. května 2013

nemocnice_trebic_zatepleni-po

V krajských nemocnicích probíhají v posledních letech náročné a rozsáhlé stavební rekonstrukce, mimo jiné, i díky finančním prostředkům z Operačního programu Životní prostředí. V areálu Nemocnice Třebíč je to konkrétně přestavba pavilonu porodnice. Došlo k zateplení vnější obálky budovy fasádním kontaktním zateplovacím systémem vč. výměny okenních a dveřních výplní a náhrady se dočkala nevyhovující střešní krytina. Dodavatelem stavby byla společnost Lawstav, s.r.o.

 

 

Celkový rozpočet stavebních prací činil 6.250.000 Kč, přičemž z evropského Fondu soudržnosti obdrží Kraj Vysočina cca 2.150.000 Kč, Kraj Vysočina zafinancuje přibližně 4.100.000 Kč. Dokončení díla proběhlo v měsíci listopad 2012.
Rekonstrukce přinese úspory energie ve výši cca 619 GJ/rok a tedy snížení
finanční náročnosti provozu nemocnice. Z ekologického hlediska dojde ke snížení emisní zátěže okolí o 47,56 t/rok CO2, což znamená, že z komínů bude odcházet méně škodlivých látek. K dosažení ještě výrazně lepších výsledků navíc dopomůže seřízení a „vyladění“ otopné soustavy a instalace nejmodernější měřící a regulační techniky.

Kraj Vysočina čerpá finanční prostředky z evropských fondů v rámci Operačního programu Životní prostředí.

BUDOVA NEMOCNICE PŘED ZATEPLENÍM

BUDOVA NEMOCNICE PO ZATEPLENÍ