Vysočina Šetří » Novinky » Do konce února je možné přihlásit se do celokrajského úklidu Čistá Vysočina

Do konce února je možné přihlásit se do celokrajského úklidu Čistá Vysočina

pondělí, 2. ledna 2017

uklid_cista_vysocina_KRVYSOCINA

Tradiční jarní úklid přírody na Vysočině se uskuteční i v tomto roce. Osvětová akce Čistá Vysočina, do které se zapojují tisíce dobrovolníků, se bude v rámci kampaně Den Země (22. dubna) realizovat už po deváté. Sběr odpadků probíhá především v okolí silnic na Vysočině a na veřejných prostranstvích v obcích a městech.

„Čistá Vysočina pomůže od odpadků celému našemu kraji. Tradičně se na sběru odpadků podílejí obce, neziskové organizace, školy, firmy ale i jednotlivci. Děkujeme všem, kdo se k nám připojí a pomůže ke zkrášlení prostředí, ve kterém společně žijeme,“ uvedl Martin Hyský, politik projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agenda 21. V roce 2016 se do akce aktivně zapojilo přes 22 tisíc účastníků, kteří sebrali přes sto tun odpadků. Čistá Vysočina je realizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.

V minulém roce se do akce zapojilo před 22,2 tisíce lidí, kteří uklidili okolí celkem 2 714 kilometrů silnic a přírodě ulehčili od 104 tun odpadků. Od roku 2009 se do projektu přihlásilo téměř 135 tisíc dobrovolníků, kterým se podařilo přírodu postupně vyčistit od více než 640 tun odpadu.

HARMONOGRAM AKCE JE:


- Přihlášení probíhá od 1. ledna do 28. února 2017 prostřednictvím elektronického formuláře na webových stránkách Kraje Vysočina: www.kr-vysocina.cz/cistavysocina.

- Dne 28. února bude přihlašování uzavřeno. Zájemce vyplní krátký dotazník, tím pomůže zajistit dobrou organizaci celé akce.

- Úklid bude probíhat v termínu 10. dubna – 23. dubna 2017.

- Registrovaní účastníci obdrží zdarma pytle na odpadky (průhledné na plasty a černé na ostatní komunální odpad).

- Odpadky se třídí a nechávají se v zavázaných pytlích vedle komunikací.

- Svoz sebraného odpadu u silnic I., II. a III. třídy mimo obec zajistí zdarma Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.

- V případě úklidu přímo v obcích a městech budou poskytnuty pouze pytle a účastníci si musí zajistit odvoz odpadků s firmou, která v místě provádí svoz odpadu.

- Sběr a svoz odpadu z ostatních ploch je nutné konzultovat s jejich vlastníkem.

- Akce nenahrazuje svoz domácího velkoobjemového odpadu!